Manjak plodne vode

Miljana26

U 31 tjednu trudnoće sam,danas mi je doktorica rekla da nešto nije u redu i da dodjem za 4 dana na kontrolu,možete li mi vi bolje objasniti?
Prednjači zadak
BPD 7.5 cm za 30+1 hbd
AC 26,01 cm za 30+1 hbd
FL 5,85 cm za 30+4 hbd
Kčs+ posteljica u fundusu i lateralno st.mat.0, AFI 13
Dg/ Graviditas HBD 31+3 po UZV

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vrijednosti su u granici normale.

Luli29

Postovani,
Jucer sam bila na redovnom pregledu kod svoje ginekolgice gdje mi je uoceno subjektuvno smanjen VAT te me je hitno poslala u bolnici. Dosada uredna trudnoca, IVF postupak. Ogtt uredan kao i ostalo, osim sto imam hasimoto i pijem terapiju.
U bolnici su nalazi sljedeci:
Trudna sam 34+5, 170 cm, 100 kg (prirast 16 kg)
BPD 93 mm
FL 70 mm
AC 324 mm
Posteljica lijevi brid, SM II: VAT je subjektivno smanjen, AFI 8
RI art.umb 0,56
RI art.c.med 0,86.
Imam kontrolu za tjedan dana, receno mi je da pratim pokrete i istjecanje plodne vode. Zasad mi nista ne istjece te osjetim pokrete.
Da li mi mozete reci kakav je nalaz i da li postoji mogucnost prijevremenog poroda?
Lijepi pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan. Roditi ćete zdravo dijete u terminu .

Luli29

Hvala na odgovoru. Jako su me prepali da imam manjak plodne vode. Znaci to je sve u granicama normale? Oprostite na smetnji, ali jako sam zabrinuta. Hvala na odgovoru, lijepi pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Vrijednosti plodne vode nisu konstanta. Plodova voda se neprestano obnavlja.