Dalicin krema i aplikator

Any20

Poštovani,
jucer sam od ginekologa dobila Dalicin kremu sa 7 aplikatora no nije mi objasnjen postupak primjene.
Danas sam stavila prvi put,kremu u aplikator te sam istisnula 'dolje' ,e sad nisam bila sigurna da li se cijeli aplikator gurne unutra pa onda istisne ili samo na pocetak gdje su usne pa onda istisnuti.Ja sam veceras samo malo gurnula gdje su usne pa istisnula,sto je meni odmah malo i na gacice iscurilo.
Pa nemam pojma je li dobro stavljeno.Pa ako mozete objasniti ?
I kolika je vjerojatnost da mi u 7 dana moze proci upalica?
i zasto me nakon stavljanja kreme boli u donjem dijelu trbuha?

hvala na odg.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, aplikator treba gurnuti što dublje u rodnicu. Upala će proći za 7 dana. Bolovi u donjem dijelu trbuha mogu biti uzrokovani mnogim faktorima (mokraćni mjehur, jajnici, probavni trakt). Ukoliko vas boli samo prilikom aplikacije moguće da je od podražaja na vrat maternice.