dani

Iva

Poštovana doktorice!
Kolika je vjerojatnost da se zatrudni tijekom neplodnih dana? Kod mene je u pitanju 5 dan ciklusa (mjesečnica mi je trajala 4 dana) kad se nisam zaštitila.
Unaprijed zahvalna.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Mogućnost zanošenja tako rano u menstruacijskom ciklusu je minimalna, možemo reći samo teoretska. Mislim da se ne morate unaprijed opterećivati, ali Vam svakako preporučam primjenu oralnih kontraceptiva ili neke druge sigurne kontracepcijske metode kako biste prevenirale ovakve nepotrebne stresne situacije.