Datum zaceca

soljica

Postovani, ako je 27.04. GA 15w1d, a 4.05.16w2d, a poslednja menstruacija 10.01. mozete li mi reci kad je bilo zacece? Ciklusi 30 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, začeće je bilo 25.1., uz mogućnost odstupanja od dan ili dva.

soljica

Postovani, jedan odnos je bio 3 dana pre tog 25-og, a jedan tri dana posle. Koji je pre mogao da dovede do zaceca? Hvala, pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Nemoguće je sa sigurnošću reći, ali nešto je veća vjerojatnost da je odnos prije ovulacije doveo do začeća.

beba113

Poštovani, ako sam imala odnos na pretpostavku ovulacije, povecana sluz, lagani grcevi, povecan libido i odnos je rezultirao trudnoćom, prvi uzv pokazuje da je dan zaceca dan nakon ovulacije tj spornog odnosa, je li uzv pouzdan u tako ranoj trudnoći, tj mogu li se pouzdati da je tada stvarno doslo do oplodnje?
Unaprijed zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u to možete biti sigurni. Rani uzv je najpouzdaniji pregled u određivanju trajanja trudnoće. Kasniji nalazi nisu toliko relevantni jer postoje velika individualna odstupanja u veličini plodova.

Zdenka2

Dobar dan. Ciklus mi traje 30 dana (izračunala sam prosjek bilo je 29+31+31+30 pa je prosjek 30 dana),menstruacija 5 dana. Zadnja menstruacija je bila 15.12.2020. po izračunu na aplikaciji 'Moj Kalendar' ovulacija mi nastupa 15 ili 16 dan ciklusa. Po aplikaciji je bila 30.12.2020. Imala sam spolni odnos 23.12. zatim 25.12 nakon ta dva odnosa sam ustala, Mokrila, hodala, isprala se i mogu reći da i dok sam hodala mnogo je iscurilo,ali tada po aplikaciji nisu ni bili plodni dani. Zatim od početka plodnih 26,27,28,29,30,31 i 1 sam imala odnose svaki dan, nakon tih odnosa sam ležala po pola sata. 30-og nije ništa izašlo iz vagine. Da li mi možete reći kakve su šanse da je taj odnos koji je bio 25 decembra doveo do zaceca s obzirom da sam čitala po internetu da sperma može da živi u ženi i do 5 dana.Sad me brine ako je tokom odnosa koji je bio 25.12. sperma zivjela 5 dana u meni da li je ona mogla dočekati ovulaciju ili spermatozoidi mogu izgubiti aktivnost nakon 3 dana, s obzirom da sam od 27 imala svaki dan odnose i 2 dana nakon ovulacije takodje. Ali ja kako god da izračunam 25.12. nije ni bio plodni dan, već su plodni počeli od 26-og.Nadam se da će te mi odgovoriti,voljela bi biti mirna i da znam da odnos koji je bio 25-og ujutro nije doveo do trudnoće (nakon tog odnosa sam odmah ustala i većinom je sve iscurilo)trudna sam 21+2.Odnos sam imala sa 2 muškarca zato se nadam da odnos 25 nije doveo do trudnoće. Ako možete bar okvirno reći izmedju kojih dana je došlo do začeća. I koliko živi sperma u vagini u praksi ne po teoriji. Hvala vam i radujem se odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, puno veća šansa je da je do trudnoće došlo u vrijeme odnosa nakon 26. (iako to ne mogu reći sa 100% sigurnošću). 25. je spadao u neplodne dane.

Zdenka2

Dobar dan doktore, hvala vam što nam pomazete na ovaj način, svaka vam čast. Hvala vam na odgovoru i samo ako nije problem.. sperma živi 5 dana u ženskom organizmu? Ali ako udje u vaginu tokom neplodnog dana kiselost vagine je ubija, ili joj bar smanjuje dane aktivnosti i plodnosti? Prije tokom pokušavanja da zatrudnim sve sam sa mužem imala odnose recimo 2 dana prije plodnih dana i 2 dana kada počnu plodni, nikad nije došlo do trudnoće dok nismo potrefili ovulaciju, pitam i za drugarici koja isto tako pokušava ostati trudna. Muž joj je terenac sad je bio kod kuće a njoj je bilo 2 dana pred plodne dane i potrefio je prvi dan plodnih dana, ležala je nakon odnosa po pola sata. Imali ikakve šanse da ostane trudna, jer muž joj je terenac većinom kuci kad dodje ona ili ima menstruaciju ili su plodni dani prošli. Koliki je život spermatozoida u ženinim reproduktivnim organima?

Ivo Balenović, dr. med.

Životni vijek spermatozoida je oko 72 sata, a najduže do 5 dana.

Zdenka2

Poštovani, ako je 05.05.2021. GA=20w1d , a 23.05.2021. GA=22w5d, kada je došlo odprilike do začeća? Ciklusi 30/31 dan (29+31+31+30 pa je prosjek ciklus od 30 dana)
Unaprijed Vam hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, do začeća je došlo početkom siječnja.

Zdenka2

Doktore izvinite kažete početkom siječnja.. imala sam odnos 27.12. da li je možda on mogao dovesti do začeća ako je sperma živjela do ovulacije ili možda odnos koji je bio 31.12.?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne mogu sa sigurnošću reći, ali vjerojatnije odnos od 31.12

Zdenka2

Poštovanje doktore, imam jedno pitanje. Ako Vam nije problem da mi izračunate datum začeća? Zadnja menstruacija je bila 15 decembra 2020 godine. Ciklusi mi traju u prosjeku 30 dana, nekad 31 dan. 27.05.2021 trudnoća je 23tj2d. Procijenjeni datum poroda je 21. Ili 23. Septembar. Da li je odnos koji je bio 25.12. mogao dovesti do začeća? Ili je do začeća došlo od odnosa nakon 27.12. ? Da li mi možete izračunati plodne dane za taj kobni decembar

Ivo Balenović, dr. med.

Oba odnosa su bila u vrijeme plodnih dana, s toliko kratkim razmakom da nije moguće znati kada je došlo do oplodnje. Spermiji žive do 5 dana u reproduktivnom traktu žene.

Zdenka2

Poštovani doktore, jedan odnos je bio 23.12 drugi 25.12 ja kako god izračunam ti dani mi nisu bili plodni. Od 26 pa do 3.01 sam imala svaki dan odnose. Zadnja menustracija 15.12.2020. Ako je ciklus 30 dana kako god da izračunam 30 ili 31 mi je bila ovulacija. Pokušavam da shvatim koji je odnos doveo do začeća jer sam imala odnos sa 2 muškarca. Ako sperma živi 5 dana u ženskim reproduktivnim. Odnos 25 je bio ujutru i ustala sam odmah nakon odnosa, Mokrila tusirala se.. nakon svih ostalih sam ležala sa podignutim nogama preko 30 minuta. Ako je koji spermatozoid i preživio 5 dana po aplikaciji 'Moj Kalendar' ovulacija je bila 31 a taj dan i jesam imala sluzi prozirne da li je mogao sacekat jajašce da ga oplodi..?

Ivo Balenović, dr. med.

Puno je vjerojatnije da su odnosi nakon 26. rezultirali trudnoćom.

Saraeldo

Poštovani, ako je GA 27+2 zadnja menustracija 15.12.2020. Ciklus traje 30dana, menstrualno krvarenje 5 dana, kada je došlo do začeća? Jel iza 27.12. ?

Ivo Balenović, dr. med.

Do začeća je došlo krajem 12. mjeseca.