Datum zaceca

Zdenka2

Dobar dan, ako je dijete rodjeno 23.09.2021. kada je začeto? Da li se može sa sigurnošću reći?

Ivo Balenović, dr. med.

Na temelju datuma rođenja ne može se znati kada je dijete začeto.

Mas_mas

Poštovani,
Menstruacija je bila 4.6.,a odnosi 21 i 22.6. te 3.7.
Ciklus je u prosjeku 32-33 dana.
Na ultrazvuku 27.7. GA 6w4d. Mozete li mi reci kada je doslo do zaceca?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Prema datumima i uzv nalazu do začeća je vjerojatnije došlo u 7. mjesecu.

Mas_mas

Hvala puno na odgovoru
Samo me jos zanima,ako je odnos 21 i 22.6.bio s ejakulatom unutra,a 3.7.prekinut snosaj, je li i dalje stoji veca mogucnost da je do trudnoce doveo ovaj u 7 mj.ili?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenim datumima vjerojatnije je od 3.7, ali ovo je novi moment. Ne mogu sa sigurnošću znati. 7 do 12 dana nakon oplodnje dolazi do implantacije, stoga jajne stanice oplođene istog dana mogu biti drugačijih biometrijskih mjera.