Diane

mia

postovani,
zanima me kad je potrebno napraviti vecu pauzu u uzimanju Diane pilula?I u kojem trajanju.
Do sada sam popila sam 3 'plocice'(po 21 tabl) i sad mi ostaje jos jedna kutija.(Doktor mi je napisao dvije kutije.).
Pilule prvenstveno uzimam zbog problema s licem,i rezultati su odlicni.Postoji li mogucnost da ako prestanem uzimati pilule,problemi se ponovo jave?!
Puno hvala! happy lijep pozdrav

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Diane se obično uzimaju tijekom duljeg vremenskog razdoblja (6 mjeseci do godinu dana) kako bi se postigao željeni učinak na ten, regulaciju ciklusa, smanjenje maljavosti i sl. Ukoliko dobro podnosite terapiju, imate uredne laboratorijske nalaze (koagulogram, jetrene probe, krvna slika i dr), a uz to se želite zaštiti od neželjenog zanošenja preporučam da nastavite terapiju, te ponovite laboratorijske nalaze za nekoliko mjeseci. U konzultaciji s Vašim ginekologom definirati ćete razdoblje u kojem ćete trošiti ovu terapiju, a savjetuje se da tijekom jednog li dva mjeseca napravite prekid terapije nakon jednogodišnje primjene lijeka.