dijagnoza

mirna

kod supruga je postavljena dijagnoza: oligoasthenoteratozoospermia.
Što dalje trebamo učiniti i kome se javiti na daljnje pretrage?
Koliko traju pretrage budući da nam je vrlo važno i hitno...
Hvala

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo Mirna,
Dijagnoza oligoasthenozoospermije zahtijeva paralelnu obradu od strane urologa i biologa, a po potrebi se uvodi i mikrobakteriološka analiza ejakulata i urina. Najčešće se savjetuje da se pretraga ponovi u dvotjednom intervalu, jer poznato je da nalazi spermiograma mogu značajno varirati. Svakako, bilo bi neophodno obratiti se u specijaliziranu ustanovu koja se bavi problemom bračne neplodnsoti. Ukoliko ste zainteresirani za našu ustanovu, možete se obratiti na Kliniku za ginekologiju i prodništvo Opće bolnice Sveti Duh, Odjel za neplodnost. Tel 01 3712109. Uz napomenu, uvijek je važno sagledati oba partnera, što znači da se istodobno trebaju učiniti pretrage i u Vas kako bi se isključili udruženi faktori neplodnosti koji se javljaju u čak 25 do 33 % neplodnih parova.