dodatak za BBTi ovulaciju

Ivy

Poštovana dr.Kupešić.

dok čekam Vaš odgovor još bi navela da danas na 24.dan temperatura je malo porasla sada na 36,5.

Zanima me uz prije navedeno da li je moguće da sam prerano vadila progesteron ili ipak ništa od ovulacije ovaj mjesec

Temperaturna kretanja od 14.dana su:

14.dan 36,4
15.dan 36.3
16.dan 36,3
17.dan 36,5
18.dan 36,5
19.dan 36,3
20.dan 36,3
21.dan 36,4
22.dan 36,4
23.dan 36,4
24.dan 36,5

S poštovanjem,

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo Ivy,
Moj stav vezan uz određivanje bazalne temperature već sam jasno istakla prilikom dva prethodna odgovora i opet naglašavam da se u suvremenoj reprodukcijskoj medicini kod pacijetnica koje uzimaju hormonsku stimulaciju ovakvo subjektivno praćenje ciklusa nikako ne odobrava. Preporučila bih da se paralelno s hormonskim nalazom (određivanje E2 tijekom folikulskog rasta) i progesterona (u lutealnog fazi ciklusa, 21-23. dana ciklusa) učini ultrazvučni pregled koji će temeljem prgleda jajnika i endometrija otkriti da li ste imali ovulaciju.