döderline

dunja

poštovana doktorice!
Nakon uspješno liječene klamidije i candide i dosta antibiotika i vaginaleta doktorica mi je prepisala doderline med.vaginalete.Šta vi mislite o ovim tabletama,da li me zaista mogu zaštititi od infekcija.da li ih koristiti svaku ili na drugu noć.može li se i pored njih vratiti klamidija.
hvala.

Doc. dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Vaginalna terapija koja Vam je propisana može pomoći vaginalnoj flori da suzbije lokalne infekcije. Recidiv klamidijske infekcije ovisi o drugim parametrima, a ne samo lokalnoj imunosti: prije svega o kontaktu s oboljelim partnerom (valja se šitititi prezervativom). U slučaju simptoma spolne infekcije neophodno je kontaktirati liječnika i provesti terapiju za oba partnera.