konizacija

delta

Imam CIN II, 27 mi je god. i nisam radjala. Mozda cu morati na konizaciju pa me zanima koja je metoda kvalitetnija, LETZ ili konizacija hladnim nozem? Gdje se izvode, koliko dugo traje oporavak i kolika je cijena LETZ konizacije. Hvala!

doc. dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Odabir kirurškog liječenja (standarna konizacija ili LETZ) ovisi o lokalnom nalazu, Vašoj životnoj dobi, odabiru i subjektivnom dojmu kirurga. LETZ se može raditi na uputnicu, ali nisam informirana o cijeni takvog zahvata, već biste se za taj podatak morali interesirati u bolničkoj ustanovi u kojoj planirate učiniti zahvat.