dojke

Nada

Postovana dr.Kupesic,

Oko 1 mijesec osjecam probadajuca bol desne dojke, a ispod bradavice pipam kvrzicu. Mislim da sam istu napipala i kod lijeve dojke, ali je nesto manja. Kad je dotaknem osjecam kao da ce da navre mlijeko. Inace, prestala sam dojiti prije 2 mijeseca, a beba je sisala samo sa desne dojke. Ima li to veze sa prestankom dojenja, neko zaostalo mljeko ili sto? Unaprijed hvala.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
S obzirom na podatak da ste prestali dojiti prije 2 mjeseca, te da unatrag mjesec dana osjećate probadajuću bol i palpirate krvžicu u dojci, sve navodi na sumnju da se radi o mastitisu, zbog čega bi se trebali obratiti liječniku na dopunsku obradu kako bi se učinile laboratorijske pretrage i klinički pregled. Dodatno liječnik će možda savjetovati učiniti ultrazvuk kako bi prikazao bolnu leziju i pojasnio njeno porijeklo. Poslije ovakve obrade možda će se ordinirati antibiotska terapija.