dojke

Valentina

Postovani!

Pisem u ime svoje mame ona ima problema s dojkama. Nalaz citoloski koji je napravila glasi: Iscjedak desne dojke srednje obilan, zelenkast. U razmacima iscjetka nalazi se nesto lipofaga i pigmentofaga, pokoja papilarna stanicaduktalnog epitela i pokoji eritrocit. Iscjedak lijeve dojke srednje obilan, zelenkast. U razmacima iscjetka nalazi se nesto lipofaga i pigmentofaga. Molim Vas da mi odgovorite jer sam jako zabrinuta za mamu. Unaprijed HVALA!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Ovaj citološki nalaz eksprimata dojke Vas ne bi trebao zabrinjavati jer nije nađeno nikakvih suspektinih promjena. Opisani nalaz najčešće se nalazi kod mastopatičnih promjena. Svakako pod uvjetom da je Vaša mama napravila palpacijski, ultrazvučni rengenski (mamografski snimak) dojki.