Dugotrajno probojno krvarenje na ohk

Neminemi

Imam 25 godina i pocela sam piti Yaz u 10.mj 2020., prvi i drugi mjesec uzimanja pojavilo se oskudno tockasto krvarenje, da bi od treceg mjeseca 12.dan uzimanja pilule pocelo probojno krvarenje koje bi se u tijeku uzimanja aktivnih pilula pretvorilo u prijelomno. Taj mjesec sam u dogovoru s dr 20. dan prestala s aktivnim pilulama i zapocela s placebo. Cetvrti mjesec je bio uredan, a onda peti opet ista prica pocevsi s 12.-tim danom pilula.
Nakon toga mi je dr prepisala Belaru. Drugi mjesec uzimanja belare pojavilo se probojno krvarenje(uz prijelomno u odgovarajucem razdoblju), prosli mjesec samo probojno, bez prijelomnog u danima pauze i sada ovaj mjesec krenulo je prijelomno 16.-ti dan pilule..

Je li ovo oredugo razdoblje da mi se jos nisu stabilizirali ciklusi? Sto biste mi Vi preporucili?

Unaprijed hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, može se tijekom desetak dana dodati i preparat estrogenog hormona (Estrofem) koji će djelovati na sluznicu endometrija i na taj način spriječiti krvarenje.

Rinarina

Zdravo, imam sličan problem. Pijem Yaz već 7 mjeseci, i u zadnje vrijeme mi se stalno javlja prijelomno krvarenje, ne mogu ga psihički podnijeti, a pošto dolazim iz Bosne, moji doktori ne znaju uzrok, kažu da je sve uredu, i da je to normalna pojava kod tableta.

Da li trebam preći na neke druge tablete ili nadomjestiti manjak estrogena uzimanjem nekih drugij tableta?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na navedeno, smatram da bi trebali probati s drugim tabletama (s višim dozama estrogena - Yasmin, Lindynette 30)