Efluvij

Dina

Zadnjih 4-5 mjeseci mi jako ispada kosa. Posjetila sam svoju lijecnicu i ona me uputila dermatologu i ginekologu. U veljaci sam imala cistu na lijevom jajniku velicine 3,5 cm, ali je bila funkcionalna i sama je nestala. Moze li ispadanje kose imati veze s hormonskim utjecajem eventualne ciste na jajniku? Na licu mi se zadnjih godina pojavljuju smedje fleke, kao velike pjege. Je li i to utjecaj hormona?
30 mi je godina, imam dvoje djece od 3 i 1 godinu.

prof. dr. Josip Djelmiš

Ukoliko su Vaše menstruacije redovite, a ciste (folikuli) koje se javljaju i nestaju, kako to Vi opisujete nisu povezane s ispadanjem kose i promjenama na koži. Treba naći uzrok ispadanju kose.
Savjetujem Vam da se obratite dermatologu, ginekologu, a po potrebi i liječnicima drugih specijalnosti.