nalaz

Sandra

Postovana dr.,molila bih Vas da mi objasnite nalaz-vadila sam krv-odredjivanje krvne grupe,Rh faktora...no zanima me sto znaci-indirektni antiglobulinski test negativan,te-u serumu nisu nadjena antieritrocitna protutijela,te-EIA antitreponemski test negativan,i jos-nalaz trazenog HBV markera uredan.Unaprijed hvala

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana gospođo Sandra,
Određivanje krvne grupe i Rh-faktora kao i nalaz određenih antitijela je izuzetno važno za trudnoću. Na primjer, ako ste Rh-negativni i ukoliko se nađu antitijela protiv Rh-pozitivnih eritrocita (dijete koje nosite je Rh-pozitivno), tada bi Vaše dijete bilo u opasnosti. Međutim, u Vas nisu dijagnosticirana antieritrocitna antitijela. Ukoliko ste Rh-negativni tada ćete ponoviti testove imunizacije u 32. tjednu trudnoće. Također su Vam učinjeni testovi na sifilis (antitreponemski test) koji su također negativni, kao i markeri na virus hepatitisa B.

Srdačan pozdrav, prof. dr. Josip Djelmiš