PITANJE - URGENT!!!!!!!!!!

AMBER

POŠTOVANA,

Uzimam kontrac.tablete Diane-10, te sam u četvrtak ( 29.8.02) završila s prvom kutijom(21 kom), te sada pravim pauzu te sam u očekivanju menstruacije(koja bi trebala doći u slijedećih sedam dana)
Međutim, sinoć (noćas) sam imala spolni odnos prilikom kojeg je partner ejakulirao u mene. Pitanje jest: kolika je mogućnost da je došlo do trudnoće, te da li je pametno još danas otići u ljekarnu po "morning after pill" - da li mi Vi to savjetujete, da li se nabavljaju bez recepta, te koliko su štetne po organizam.
Obzirom da sam pročitala da se moraju uzeti u intervalu od 36 sati nakon nezaštićenog spolnog odnosa, unaprijed zahvaljujem na Vašem urgentnom odgovoru.
AMBER

prof. dr. Josip Djelmiš

Nema opasnosti za trudnoću. Nastavite dalje uzimati Diane i mirno spavajte.

Srdačn pozdrav prof. dr. Josip Djelmiš