Ekstirpacija Bartolinijeve žlijezde

zabrinuta115

Poštovani,
Imam 23 godine, i imala sam upalu bartolinijeve žlijezde 8x u roku od godinu dana. Učinjena mi je incizija par puta, te marsupializacija 2x.
Doktori odbijaju učiniti ektirpaciju bartolinijeve žlijezde uz izgovore da sam mlada i da nikad nisam rodila.
Zanimaju me moguće komplikacije ako se učini ekstipacija, i koje su posljedice u trudnoći.
Doduše, da li vrijedi još pokušati sa postavljanjem Wordovog katetera ili ne.?

Unaprijed hvala. !

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ekstirpacijom se postiže konačno rješenje Vašeg problema. Ekstirpacija neće imati nikakvih posljedica za trudnoću.No, ipak svaka operacija nosi određeni rizik. Obzirom na dob, možda je bolje pričekati još neko vrijeme (do godine dana) i ukoliko bi se problemi nastavili, uraditi ekstirpaciju. Bilo bi dobro pokušati s Wordovim kateterom