Eloryga i trudnoca

Maree955

Postovani

Bila sam kod psihijatra zbog anksioznosti i dao mi je sledece lekove da pijem
Eloryga 1x1/4 4 dana, 1x1/2 10 dana i posle 1x1 (verovatno do kontrole)
Rivotril i eglonyl po potrebi
A mi hocemo da radimo na bebi.. da li da krenem sa terapijom? I sta moze da bude ukoliko zatrudnim tokom uzimanja terapije?
Jako se plasim, inace nisam za taj vid lecenja, al dr mi je prepisao

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako planirate trudnoću, savjetujem da ne uzimate terapiju. Escitalopram može uzrokovati teškoće kod djeteta (pogotovo ako se uzimaju zadnja 3 mjeseca trudnoće). Tijekom prva tri mjeseca (vrijeme embriogeneze) je bolje izbjegavati bilo kakve lijekove.