Primjeri bebe

Inees

Pozz,, dali mi moze te rec dali su dobri primjeri bebe za 25+5,sa+fl+bdp 62,ac 207,fl 45,,i koliko je beba s tim omjerom teska? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, izmjerene vrijednosti odgovaraju trajanju trudnoće.

Inees

Hvala vam puno na odg.. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Inees

Evo jos pitanje,, posto sam sad u 27 tj, i dobila, sam pola kile,, sitnije sam grade, a po promjerima beba lijepo raste,, s tim da sam 4 mj imala mucnine, a u prvoj trudnoci sam dobila oko 4 kile,,.. Dali je to premalo, a sig cu sad pocinjat dobivat kilee,,. Kako vi kao doktori gledate na to?

Ivo Balenović, dr. med.

To je u redu. U trudnoći nije neophodno dobiti na težini. Važno je da beba napreduje, a kilograme ćete dobiti kako trudnoća bude napredovala.

Inees

Pitanje, sad sam bila kod ginek, 25 mm, u.u je u V,, 27 tj, sam druga trudnoca,, bas sam zabrinuta, dali cu uopce izdrzat barem do 37

Inees

Dali je dobro pit vrkutin caj,sad kad se ovo dogadaa

Inees

Cjeli nalaz, da mi bolje protumacite,, FS 23 cm, uterus mekan, bezbolan.. Sekrecija sluzava ustrogestane vag,,. R.dio odzran, usce za prst ulozivo, v.č.glavica,UTZ TVS c. C 25 mm, uu V oblika.. Primjereno plodne vode posteljicu u fundusu..

Ivo Balenović, dr. med.

Za drugorotku taj nalaz nije zabrinjavajući. Dužina ceviksa je 25 mm i on je uloživ za prst, a unutarnje ušće je zatvoreno i ima V olik. Glava je vodeća čest. Čaj od vrkute možete piti. Kod žena koje su rodile cervikalni kanal može biti uloživ za prst, pa i prohodan i prije samog termina.

Inees

Tako sam danas zabrinuta jako,, koje usce je ulozivo,, ako je V oblik na uu,, jel to znaci da se nisam otvorila kod bebe ili jesam se pocela

Ivo Balenović, dr. med.

Da ste otvoreni, liječnik bi Vas uputio na hospitalizaciju. Oblik ušća nije od presudne važnosti za ishod trudnoće.

Inees

Ja sam skontala da, sam kod bebe se Pocela kad mi je radio ulz dolee,, jel je reko na V, ako nije nista opasno onda mi je lakse, samo da izguram jos koji mj..

Ivo Balenović, dr. med.

Izgurat ćete.

Inees

Hvala vam

Inees

A ovo FS 23 cm,, ja sam u 27 tj,, manji mi je stomak, i sitija sam, a ni kila nisam dobila,, dali to igra ulogu, zbog stomaka, da je beba sitnija,, sta vi to predstavljalo??

Ivo Balenović, dr. med.

To je udaljenost fundus - simfiza. Od vrha maternice do zdjelice, To je zastarjela metoda procjene veličine djeteta koja se koristila prije ultrazvuka.

Inees

Hvala na odg, tako i ja mislim,, bitno da beba napredujee

Ivo Balenović, dr. med.

Tako je. S bebom je sve u redu.

Inees

Pozz,, danas na pregledu sam 29+5,,,zanima me dali na svakom pregledu treba radit cerkrometriju, vaginalno, gore pise kakav je nalaz bio sa 27 tj,, samo je pregledala prstom, kaze za vrsak prsta otvorena a uu zatvorena, dali ona moze s prstom znat dali sam zatvorena,, ili se treba radit cerkrometriju??