Endometrij

ciki11

Postovani doktore,

Pisala sam na drugoj temi o ovulaciji.. danas sam isla na poslednji pregled u sklopu folikulometrije. Doktor je kazao da su oba folikula pukla sinoc 13-14dc. Takodje je rekao da je endometrij troslojan periovulatoran i da je debljina endometrijuma 13mm.
Mozete li mi reci sta to znaci? Na internetu sam procitala da je to previse i da ne treba da bude preko 10mm kako bi se plod ugnijezdio.
Imala sam biohemijsku trudnocu u oktobru zbog pada progesterona i sad je u planu bilo da uzmem utrogestan nakon ovulacije ali doktor je rekao da mozda nema potrebe s obzirom na debljinu endometrijuma.
Jako sam zabrinuta ako uopste dodje do zaceca da li ce biti sve kako treba.
Bila bih jako zahvalna ako bi mi dali Vase misljenje za debljinu endometrijuma i utrogestan.

Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, izgled i debljina endometrija su idealni. Utrogestan ne može štetiti trudnoći, stoga se može uzimati i preventivno.