Endometrija!

Sanela

Molim za vas odgovor,da li se endometrija moze ustanoviti obicnim ginekoloskim pregledom i papa testom,ili samo ultrazvukom,i koji su simptomi hvala!

Prof.dr. Marina Ivanišević

draga sanekla, ukoliko mislite na endometriozu tada ona ima simptome poput bolnih menstruacija, bola u zdjelici i bola pri odnosu; ona se vidi ultrazvukom a može se i palpirati prilikom ginekološkog pregleda. Endometirj se može pak analizirati kroz papa test, a debljina mu se odrđuje ultrazvukom. Dakle endometroiza je jedno, a endometrij je normolana sluznica metarnice