HPV/UPALA

Valentina

POŠTOVANI DOKTORE/ICE!
PRIJE GODINU DANA SAM IMALA KONDILOME PO CITAVOM GENITALNOM PODRUCJU I PO RODNICI.KONDILOMI SU TRTIRANI PREMAZIVANJEM I NESTALI SU. U TOM VREMENU UZET MI JE PAPA I TO 2 PUTA I NI U JEDNOM UZORKU NIJE PRONAĐEN HPV. RAĐEN MI JE I TEST VISOKOG RIZIKA ZA HPV I NEGATIVAN JE! U PRVOM PAPI JE BIO CIN 1 U DRUGOM GA VISE NIJE BILO! PARTNER (PRVI I JEDINI U MOM ZIVOTU TADA) SE TAKODER TESTIRAO I NALAZ JE NEGATIVAN! ZANIMA ME OD KUDA MI KONDILOMI? TADA SAM IMALA I JAKU UPALU KOJA JE LJECENA BETADIN I GEONISTIN VAGINALETAMA TE MEDAZOL TABLETAMA! TE SAM IMALA PAPU SA REAKT. I REP. PROMJENAMA NA ST. PL.EPITELA!NO OD TADA NISAM ISLA NA PREGLED RADI PRESELJENJA U STRANU DRZAVU I SADA SAM PRIJE 1 MJ. BILA NA PREGLEDU I RECENO MI JE DA IMAM JAKU UPALU SA PUNO ISCJETKA, PAPA MI NIJE UZET RADI PREVISE ISCJETKA TE MI JE DANA TH. DALACIN VAG. KREME TE CANESTEN KREME I VAGINALETA! ZANIMA ME DALI JE TO NEŠTO JAKO OZBILJNO? DALI JE MOGUCE U POTPUNOSTI SE IZLJECIT? DALI TO MOZE UTJECAT NA MOJU REPRODUKCIJU? I PONAVLJAM PITANJE OD KDA MI KONDILOMI I DALI POSTOJI MOGUCNOST DA JA IMAM HPV U STANICAMA? PUNO VAM HVALA UNAPRIJED!

Prof.dr. Marina Ivanišević

Draga valentina, hpv postoji : kožni oblik i sluznički oblik; dobroćudni odnosno niskog rizika za razvoj maligne bolesti i onaj visokog rizika za razvoj maligne bolesti. Vi ste očigoledno imali oba: sluznički i kožni oblik ali u oba slučaja onaj koji podliježe samoizliječenju a to je onaj niskog rizika. preporuka: redovita kontrola papa testa.