Omeksan cerviks

LovePinky

Postovani, trudnica sam 24tt, 31 godina, 61kg (pocetna 58kg.) Zanima me Vase misljenje u vezi nalaza cervixa koji kaze: Portio odrzan, smeksan uloziv za clanak prsta, uradjena cervikometrija 3,97cm T oblik. Na zadnjem pregledu propisan mi je geonistin i nakon toga lactogyn do kraja trudnoce, jer sam sklona gljivicama. Brisevi nisu radjeni, urinokultura nalaz:sterilno. Nalaz ultrazvuka uredan bebu nisko nosim, kod duzeg stajanja osjecam pritisak prema dole cesto udara u mjehur. Posto radim uredski posao sjedenje za kompjuterom 8h dnevno, zanima me da li to smeta? Doktor kaze da je to sve ok, meni je potrebno jos jedno misljenje. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Cerviks je održan, unutarnje ušće zatvoreno. Nema potrebe za strogim mirovanjem.