"Fibroadenom"

Marija

Poštovana doktorice,

U 3 mjesecu prošle godine dijagnosticiran mi je fibroadenom veličine 4x6mm, doktor je samo ultrazvučnim pregledom ustanovio da imam fibroadenom, naručio me za 4 mjeseca, tada se fibroadenom povećao 7x9mm, i rekao ako će smetati da bi mi preporučio da ga kirurški odstranimo, zatim me je naručio za 6 mjeseci, a to znači da se sada moram naručiti.
Da li je moguće samo ultrazvučno dijagnosticirati fibroadenom?
Da li da potražim i drugo mišljenje?
(Imam 26 godina i dijete od 3 godine).

S poštovanjem,

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Ultrazvukom se može dijagnosticirati fibroadenom, ali promjena koju Vi navodite izrazito je mala, te bih Vam savjetovala da ponovite pregled jer mišljenja sam da ovakvu malu leziju u Vašoj životnoj dobi ne bi trebalo odstranjivati. Ukoliko ste u dilemi što učiniti (niste opisali nikakve subjektivne smetnje) preporučam učiniti konzultacijski pregled u visoko specijaliziranoj ustanovi.