trudnoća

zeljka

Imam 37g. godinu dana pokusavam ostati trudna,prvo mi je lijecnik savjetovao(dosada nisam nikada ostala trudna)da uzima antibaby pilule 4-6mj. da lakse zatrudnim(nisam ih nikad prije uzimala),pila sam ih do 5mj.2001,prestala sam i u 9mj. sam imala jako krvarenje bolove i spontani,plod je bio star mozda mj.dana.Svi nalazi nakon spontanog su bili ok..Dr.mi je rekao da radimo dalje na djetetu i da mu se javim u 1mj2002 ako necu zatrudniti.Sada bi mu se trebala javiti,jer nisam ostala trudna da li bi se trebala zabrinuti?

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Morate biti svjesni da 37 godina podrazumijeva punu radnu snagu i kreativnost, ali nažalost to je dob koja zahtijeva oprez u žena koje žele ostvariti željenu trudnoću. Savjetovala bih Vam da se (naročito nakon ovog iskustva vezanog uz spontani pobačaj) javite u visoko specijalizirani centar za obradu i liječenje bračne neplodnosti gdje ćete dobiti sve upute vezane uz daljnje smjernice u obradi Vaših problema. Napominjem da do 38. godine života Zavod za zdr. osiguranje snosi sve Vaše troškove, dok nakon ove granice troškove liječenja i metoda asistirane oplodnje snose sami parovi. Stoga, možete se obratiti i na naš Odjel za neplodnost, Klinike za ginekologiju i porodništvo Opće bolnice Sveti Duh, uz prethodnu narudžbu na telefon, 3712109. Napominjem da je potrebno doinjeti svu dosadašnju dokumentaciju i doći sa Vašim suprugom.