FSH visok?

majamaja1234

Poštovani,

vadila sam spolne hormone, 4 dan ciklusa, imam 31 goidinu. Možete li mi reći je li FSH i ostalo zabrinjavajuće?

prolaktin 470
fsh 10,40
lh 8,86
estradiol 279,50
testosteron 1,42
dhea-s 13,55

Prije godinu dana mi je fhs bio 7,66, dakle značajno je porastao.
Što biste mi preporučili? je li to naznaka ulaska u predmenopauzu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana FSH je u granici normale obzirom na period ciklusa kada je rađen. On je hormon čije se vrijednosti mijenjaju tijekom ciklusa. Vrijednosti FSH iznad 25 ukazuje na menopauzu.