gardnarella vaginalis

Martina

Poštovani,

Nakon uzimanja briseva otkrivena mi je garnarella vaginalis te sam uzimala Dalacin vaginalnu kremu. Na ponovljenom brisu ustanovljeno je da ju još uvijek imam.

Budući da sam na početku 7. mjeseca trudnoće, da li preporučate uzimanje Medazol vaginaleta ili da se bakterija ne tretira do nakon poroda?

Unaprijed hvala,

S poštovanjem,

Martina

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Može se pokušati liječiti infekt s Hiramicinom i lokalnom primjenom Geonistyna (sedam dana primjene antibiotika 2x1 cps /lokalna terapija Geonistinom kroz 6 dana). Nakon prekida terapije (10-14 dana)valja učiniti kontrolu kako bi se procjenilo stanje i otklonila sumnja na perzistenciju infekcije.