Gestacijski dijabetes ili ne

anmar4

Poštovani,
Trudnica sam u 28. tjednu trudnoće. Visina 173 cm tezina prije trudnoce 64 kg. Do sada sam u trudnoci dobila 8 kg. U obitelji nemam dijabeticara. Hranim se zdravo i hodam svakodnevno. Radila sam ogtt test ciji su rezultati sljedeci:
Glukoza nataste 4.7 mmol/L
Glukoza 120 min 7.9 mmol/L

Urin ketoni negativni glukoza normalna.

Zanima me radili li se o gestacijskom dijabetesu ili ne posto nailazim na razlicite referentne vrijednosti na internetu te privatni ginekolog tvrdi da nije, a socijalni ginekolog da je. Pa me zanima i Vaše misljenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne radi se o gestacijskom dijabetesu. Referentne vrijednosti moraju biti više od 5,1 mmol/L (natašte), 10,0 mmol/L (nakon 60 min) i 8,5 mmol/L (nakon 120) min da bi se postavila dijagnoza gestacijskog dijabetesa.