Prestanak komzumiranja pilula

elena123

Dobar dan, pijem pilule Tangolita (austrijska marka, mini pilule), zelim prestati sa konzumacijom.
Jucer tj. u subotu sam imala seks bez dodatne zastite, pa me zanima kad je sigurno da ih prestanem piti, jer koliko znam spermij u rodnici moze prezivjeti par dana.
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, da bi se uspostavila ovulacija potrebno je 10 ak dana, tako da je zaštita potpuna i ako ih i odmah prestanete piti.