Ginekološki instrumenti

Yuri

Poštovani,
Ispričavam se unaprijed ako pitanje nije za ovaj forum.
Naime, danas kada sam bila na pregledu kod ginekologa (privatno) uzimao mi je bris. Nakon pregleda vidjela sam da jedan instrument koji se koristi (mislim po izgledu da se radi o spekulumu) stoji u nekoj posudi u tekućini. Ako mi, molim Vas, možete pojasniti je li to dovoljna sterilizacija prije korištenja? Bolujem od lupusa i trudna sam i bilo kakva zaraza za mene nije poželjna, a uplašila sam se da ta tekućina ne sterilizira dovoljno prije nove pacijentice.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, svi instrumenti koji se koriste kod pregleda su prethodno sterilizirani.