vaginalni iscjedak i trudnoca

nestrpljiva89

Poštovani,
Prekid trudnoce sam imala prije 5 godina i poslije toga nisam zeljela zatrudniti do prije 6 mjeseci, ali punih 6 mjeseci pokusavam i bezuspjesno a sad mi se desilo sljedeće: posljednju menstruaciju sam imala 30.8. , plodni dani su mi bili u periodu od 9.9. do 15.9. i odmah 17.9. sam uradila test koji je bio negativan (nestrpljiva sam bila). Dakle, danas 26.9. trebam dobiti novu menstruaciju, medjutim iste nema niti imam neke bolove koji je inace prate ali JUTROS SE POJAVIO OBILAN ISCJEDAK, VODENAST KOJI JE KASNIJE REZULTIRAO KAO KOMADICIMA SEKRETA, smanjio se kasnije... Da li ima simptoma trudnoće i kada bi mogla otkriti testom istu (da li predhodni prekid može imati posljedice a menstrualni ciklusi su redovni, svakih 28 dana)

Hvala!!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sutra napravite test. Tek taj će biti vjerodostojan.

amelie112

Postovani,
Imam prilicno neredovite menstruacijske cikluse ( zadnja tri mjeseca su isla ovako: 4.7.; 2.8.; 29;8 a sve su trajale 6 dana) Po mojem kalendaru kasni mi dva dana (trebla sam dobiti 24.9)
Imam spolne odnose ali uvijek se sluzimo kondomom kao i prekunutim snosajem (zajedno)
Jucer mi se pojavio svijetlo smedi iscjedak, dovoljno obilan da moram nositi dnevne uloske. Iscjedak je popracen osjecajem kao da sam dobila ali nikad se to prije nije dogodilo. Sto bi to moglo znaciti? Plus, bila sam strasno prehladena zadnja tri dana.

Hvala na brzom odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

To znači da ćete dobiti menstruaciju za koji dan.

mladeq

Pozdrav, djevojka je imala poslednju menstruaciju 4.8(trajala je 10dana,poslednja 3 dana je izlazilo samo malo) a prije toga 15.6(trajala 7 dana)dakle totalno neredovne menstruacije ima, cak 50dana razlike.. Ne desava se uvijek tako obicno dobije izmedju 34og i 40og dana, samo ponekad ovako bude da 50dana ne dobije, isla je doktoru i doktor je rekao da ce sve da se ustabili.. Sada prije 2dana je pocela da izlazi sluz, nije bila mnogo gusta, rastezljiva je, providna i bez mirisa.. Da li je moguce da je to bila ovulacija ili je ipak djevojka trudna, pisao sam Vam vec u vezi ovoga ali se brinemo pa Vas molim sto precizniji odgovor da nam date..
Trebala bi da dobije za nekih 16dana ako ne bude kasnilo ponovo..

Ivo Balenović, dr. med.

To je ovulacija.

Anato25

Poštovani

Vec 4 mjeseca pokusavam zatrudnjeti, ginekoloski je sve u redu (bila na pregledu), muz takodjer zdrav. Iako svaki mjesec dobijem menstruaciju, primjetila sam promjene u smislu da nemam vise simptome pms-a, pogotovo nadutost, bolne grudi I zelje za hranom, sto je prije bilo normalno svaki mjesec tjedan do 10 dana pred menstruaciju. Druga stvar je to sto sam uvijek imala redovne I tocne menstruacije a u ova 4 mjeseca kasnile su sigurno 2 puta po 2-3 dana. Moje pitanje je kakva je poveznica I zasto se to promijenilo? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da uradite analizu hormona.