Gljivicna infekcija

jg.ctx

Postovani! Imam 18 godina i ceste upale. Kada sam bila na pregledu ginekolog mi je rekao da imam tipicnu gljivicnu infekciju ali da su upale kod mene uporne. Dao mi je Geonistin tablete, dvije kutije i Canesten kremu za vanjsku upotrebu u kombinaciji sa tri tablete. Kada sam to iskoristila (kremu jos koristim) pokusala sam imati spolni odnos sa deckom jer sam bila sigurna da mi je sve proslo (imam spolne odnose vec 3god) ali toliko je bolan i neugodan da jednostavno ne mogu izdrzati, a koza mi je previse mekana i kako se meni cini tanka sto nikada nije bila iako mene apsolutno nista vec duze vrijeme ne pecka/svrbi/boli. Sada me zanima zasto mi je koza takva, bojim se da mi nebi ostala takva? Ne mogu doci u direktan kontakt sa svojim ginekologom, jedino ako cu cekati pregled tri tjedna pa bih bila zahvalna kada bi mi objasnili. Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte koristiti linex lady comfort 2x na tjedan da riješite smetnje.

anonimna16

Postovani,
Imam 17 godina, pijem kontracepcijske pilule Naelia 4 mjeseca, u zadnje vrijeme imam bolne odnose, pojacan, gust iscjedak, ranice, jak svrbez i peckanje. Postoji li mogucnost da je rijec o kandidi? I kakav je proces lijecenja? Moze li se do kraja izlijeciti ili je moguce ponovno vracanje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o gljivičnoj upali. Sugerirma Plimycol ili Canesten vaginalete i kremu kao i kod partnera kremu.

kiki23

Dobar dan.
Zadnjih dana imam gusti bijeli iscjedak koji ostavlja bijele tragove, no danas sam uz to pocela osjecati laganu nelagodu, peckanje te svrbez i ranice, a iscjedak ostavlja bjelkastozute sasusene tragove. Vec sam prije imala problema sa gljivicama te sam koristila Vaginalete i kremu nakon cega mi jedno vrijeme bude bolje no svrbez i nelagoda se vrati. Brisevi su pokazali klamidiju te sam terapiju dobila i popila prije 3 tjedna. Je li ponovno rijec o gljivicnoj infekciji, kako se je rijesiti te znaci li to da mozda klamidija jos nije izljecena ? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o gljivičnoj upali nakon antibiotske terapije. Koristite antimikotike vaginalno i lokalno vi i partner.

kiki23

Puno hvala ! Zaboravila sam napomenuti da je iscjedak bude i pomalo kremaste konzistencije, jel to znaci isto ?

kiki23

I uvijek koristimo zastitu kondom i prekinuti snosaj.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

lala365

Postovani,
Bila sam na uzimanju briseva za papa test i prilikom uzimanja brisa ginekologica je primjetila da imam gljivice (koje sam vjerojatno dobila nakon uzimanja antibiotika za upalu mjehura) te mi prepisala vaginalete geonistin. Imam tri pitanja za Vas doktore: hoce li to utjecati na urednost papa testa, ili ce samo pokazati koje su gljivice u pitanju? S obzirom da nisam znala da imam gljivice jer simptome svrbeza i peckanja nisam imala, imala sam odnose s partnerom bez zastite (pijem kontracepciju), je li velika vjerojatnost da je i partner zarazen ili ne mora znaciti, te ukoliko postoji velika vjerojatnost, je li dovoljno da koristi kremu Plimycol i treba li ju poceti koristiti preventivno ili tek kad (i ako) mu se jave simptomi? Te moje zadnje pitanje je, postoji li sansa da se gljivica prenese u usta ukoliko je bilo oralnog odnosa?
Hvala Vam unaprijed na strpljenju i odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće utjecati na nalaz papa testa, jer ako se doista radi o gljivicama naći će se i na nalazu papa testa.
Partner je također zaražen, neka koristi Canesten kremu nekoliko dana. Moguće ih je prenjeti u usta tijekom oralnog odnosa.

anonimna16

Postovani, pisala sam vam o gljivicnoj infekciji, pocela sam ju lijeciti nakon menstruacije, znaci mazem kremom vec 2 dana i iskoristila sam dvije tablete za rodnicu, danas sam primijetila gust crveno-smedkast kao iscjedak. Imam li razlog za brigu ili je to normalna pojava? Simptomi su mi se smanjili, partner se isto tako poceo lijeciti i imali smo odnos s kondomom bez ikakvih bolova.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Takav iscjedak rezultat je završetka menstruacije, upale i vaginaleta rekao bih. Dakle ne trebate brinuti.

anonimna16

Jos jedno pitanje, kontracepciju sam zaboravila popiti 3 dana, mogu li normalno nastaviti kao da dam popila ove 3 ili moram od iduce menstruacije ponovno poceti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne. Pričekajte prvi dan iduće menstruacije i krenite s novim blisterom.

vila

Postovani,

U ponedjeljak sam bila kod ginekologa i imam gljivicnu infekciju. Dobila sam Nystatin vaginalete navece, Macmiror mast ujutro i deseti dan Diflukan 150mg. U apoteci mi je rekla da prekidam upotrebu vaginaleta tokom menstrucije a u upustvu sam procitala da se ne pravi pauza. Vjerovatno je pogrijesila pa ne interesuje da li i mast nastavljam koroistiti tokom menstruacije jer trebam dobiti u subotu. Umjesto Diflukan tablete dobila sam Fluconal mg, mozete li mi potvrditi da li je to isto i to znaci da je trebam popiti 21.12.? Sa terapijom sam pocela odmah u ponedjeljak navece.

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kad je menstruacija napravite pauzu od uzimanja vaginaleta.
Floconax je ista stvar kao i diflucan.

klementina

Poštovani,
imam jako sirasti iscjedak i svrbez,nisam u mogucnosti ici kod ginekologa,pa Vas molim za pomoc. Pila sam antibiotike(ospamox) postoji mogucnost da sam dobila gljivice od toga? Molim Vas da mi preporucite neke ljekove koje mogu dobiti trenutno bez recepta.
hvala,lp!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Canesten ili Plimycol vaginalete i krema za izvana

Poštovani,
Na nalazima vaginalnog brisa piše da imam staphylococcus aureus. Molim vas recite mi da li je opasno i smijem li imati odnose? Prije nekoliko sam imala zaštićen odnos (kondomi), pa me zanima da li se prenosi?