Gnojna kvrzica na maloj usni

Marijaaa8

Postovani doktore,
Nije prvi put da mi se ovo desava. Slucajno napipam s vremena na vreme na malim usnama spolja kvrzicu koja po malo boli i koju mazem flogocidom I antibiotskom kremom tako da vec posle ned dana mogu da istisnem gnojni sadrzaj. Do skoro sam imala sa leve strane, a sad sa desne. Imala sam to i ranije na istom mestu..
Ona je crvena, izdignuta, kao zrno graska je i ima beli vrh. To nije mesto gde rastu dlake pa me zanima zasto mi se to pojavljuje. Da li je to lojna zlezda zapusena koja reaguje na uzu odecu ili vrucinu ili je nesto drugo u pitanju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o upali lojne žlijezde koje se nalaze u tom području. Kada se začepi izvodni kanal žlijezde dolazi do nakupljanja sadržaja u njoj. Razmnožavanjem bakterija dolazi do upale i stvaranja gnoja. Takve upale liječe se antibioticima, a po potrebi kirurški.