Kontracepcija

Buba55

Poštovani,
Imam pitanje. Naime inače pijem kontracepcijske pilule(lindynette 30). Nakon zadnje pauze nisam podizala kutiju, a sada bih ponovno počela piti pilule pa me zanima moram li čekati menstruaciju ili mogu odmah početi piti pilule. Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete početi s pilulama, no kada se pilule ne počnu uzimati s prvim danom menstruacije zaštita ne nastupa odmah, te je potrebna dodatna kontracepcija kroz tjedan dana.

Ichbin

Postovani vec dugo imam problem. Od kako pijem ohk prvo yasmin zatim i adexa imam problem sa suhocom vagine. Je li problem u tabletama i kako ga mogu rijesiti? Papa test i uzv su potpuno uredni.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, oralna hormonska kontracepcija može imati nuspojave poput suhoće rodnice što može uzrokovati bolne odnose. U svrhu vlaženja možete koristiti probiotičke kreme /vaginalete ili lubrikante za poticanje normalne vlažnosti.