Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Trudnoca


Autor Poruka

Petraa65

03.02.2020. 22:20

Pozdrav, imam jedno pitanje, cijelo vrijeme sam u strahu jesam li trudna, dakle, prvi puta sam imala spolni odnos, prvi puta je "izvadio" na vrijeme i rekao mi je da ne mogu zatrudniti, a onda je bio i ejakulirao jednom u analni otvor, i sad mi smo bili pod kutem gdje sjeme nije mogli doci do rodnice, tako barem on kaze, stoga me zanima jesam li trudna posto imam napuhan stomak i, a to se sve dogodilo prije 4 dana, imala sam tada jos menstruaciju koja je prosla od danas, nisam nista tesko jela, osim lazanjeta i juhe danas od cega bi mi se mogao i "napuhati" stomak mozda, tjera me na veliku nuzdu malo osjetim, ali ne jako, stoga ne znam sto mi je, pa ako me mozete savjetovati, Srdacan pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

04.02.2020. 09:30

Poštovana, 4 dana je prekratak period da bi simptomi bilo od eventualne trudnoće, osim toga odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da ne postoji mogućnost trudnoće.

owr23

05.02.2020. 23:30

Poštovani,
Ispricavam se ako je pitanje glupo no nemogu mirno spavati ako vas ne pitam, dali je moguća trudnoća u plodnim danima ukoliko nije bilo spolnog odnosa već samo guranja prsti, partner je ejakulirao na niži dio mog trbuha pa se bojim da se nesto nije slilo i da je on prstima spermu unio u rodnicu.
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

06.02.2020. 07:35

Poštovana, samo ako je na prstima bilo ejakulata postoji teoretska mogućnost. No, spermatozoidi su izvan genitalnog trakta sposobni za oplodnju dok se sjeme ne osuši (radi se o sekundama)

owr23

10.02.2020. 18:25

Možete li mi reci kolika je otprilike mogućnost trudnoce, koliko je cesto u praksi i mogu li mirno zaspati bez brige?

owr23

10.02.2020. 18:25

I zaboravila sam dodati da mi se pojavila bol u grudima većinom oko bradavica a trebala bih dobiti menstruaciju za 5 dana pa mislite li da se radi o pmsu ili o trudnoci?

Ivo Balenović, dr. med.

10.02.2020. 19:00

Bez brige, radi se o pms-u.

owr23

10.02.2020. 19:40

Također imam i neki sluzavi bijeli iscjedak koji inače nemam u ovom razdoblju ciklusa.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

11.02.2020. 13:40

Možda je gljivična upala, ali bez pregleda ne mogu točno odgovoriti.