help

vesna

dosla sam u afriku i ostajem godinu ipo. imam ginekoloske probleme i treba mi pomoc dok se ne snadjem i nadjem gdje da odem ginekologu. imam bijeli iscjedak i svrbi me na vanjskom dijelu vagin. ovdje je strasno vruce i sparina, da li to ima neke veze. da li da uzmem kanesten vaginaletu ili nesto drugo? kakve jos probleme mogu imati sto se tice ginekoloske strane?
hvala

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Opis simptoma govori u prilog lokalne infekcije. S obzirom na vrućinu i pojačano znojenje moguće je da je došlo do gljivične infekcije, naročito ukoliko ste prethodno trošili neki od antibiotika. Bilo bi poželjno da se javite ginekologu radi točnog određivanja uzročnika infekcije, ali ukoliko to trenutačno nije moguće možete pokušati s preparataom koji kombinira antibiotik i mikostatik (npr Geonsitin vaginalete) koji se koristi za liječenje bakterijski/gljivičnih vaginoza.