markeri

Nataša

Poštovana dr.Kupešić.
Nakon dugotrajnih i opsežnih pretraga od kolonoskopije,gastroskopije i ostalih internističkih pretraga koje su u redu zbog dugotrajnog napuhavanja u donjem dijelu trbuha,bolne mjesečnice i blago povišene temperature(37,5)poslana sam na ginekološke pretrage.Papa nalaz uredan,color dopler:RI:0.43.,ali markeri su povišeni.CA125:87,71.CA19-9:67,19.Predložena mi je laparaskopija.Molim vaše cijenjeno mišljenje,a ako se slažete s mišljenjem dr.................. dali se zahvat može obaviti u vašoj klinici,jer laparaskop u Sisku ne radi. Unaprijed zahvalna! Nataša.

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
S obzirom na povišene vrijednosti hormonskih biljega bilo bi uputno učiniti detaljniji doplerski, a po mogućnosti 3D ultrazvučni pregled s obzirom da je nejasno na kojem mjestu su izolirane niske vrijednosti ineksa otpora od 0.43. Također nije jasno koja je veličina cistične ili tumorske lezije, te koja je njena lokacija. Kako svaka pacijentica koja želi biti primljena i operirana na našem odjelu mora proći kroz dijagnostički postupak na našoj Klinici mogu Vas uputiti na tel 3712109 gdje se možete naručiti na 3D ultrazvuk s obojenim doplerom kojim će se postaviti prijeoperacijska dijagnoza i dogovoriti vrsta operacijskog zahvata (po mogućnosti laparoskopija ukoliko neće postojati sumnja na maligne promjene). Naša adresa je Sveti Duh 64, Bolnica Sveti Duh, a 3D aparat je lociran na Odjelu za neplodnost. Narudžbe je moguće učiniti na tel 01 3712109 svakog dana od 8 do 15 h.