Hematom u trudnoći

Šišarka 11

Veliko poštovanje. Naime 22. 02 sam dobila oskudan iscjedak i otišla sam kod doktora. Ustanovio je mali hematoncic.
Terapija depo 4 kom svaki dr dan, dupostan 3x1 i pila sam neke antibiotike,i utrogestan 2x2 ujutro i navečer.
Nisam imala bolove niti krvarenja.
Beba je bila sasvim ok. Tada sam bila 11 sedmica trudna.
Depo završila kao i antibiotik samo nastavila utrogestan i dupostan.
Mirovala u granicama bez naprezanja i fizičkih poslova.
9 dana sve bilo ok, jutrus opet blagi svjetlo smedji iscjedak.. Oskudan skroz.Vise kao sluz kada se obrišem
Nema bolova nema krvarenja.
Kontrola je 10.03.Da li je od hematoma, možda se čisti... Ne znam ali znam da vise nikako da se opustim vazda pod strepnjom.
Prva trudnoća uredna školska.
12 +3 sam danas.
Hvala unapred
Kako da se umirim...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Retrokorijalni hematomi nisu rijetkost. Hematomi se dijelom resorbiraju, a dijelom isprazne kao sukrvica bez ikakvog utjecaja na trudnoću.