Hepatitis b u trudnoći

sudbina555

Poštovani,

radila sam test na Hepatitis b. Trenutno sam u 34. tjednu trudnoće i prva trudnoća. Ovo je nalaz.
Anti-HBc - pozitivan
Anti-HBe - negativan
Anti-HBe - <3.1 IU/l
Anti-HBc-IgM - negativan
HBeAg - pozitivan
HBsAg - pozitivan
Zanima me šta mi je dalje činiti i šta to sve znači. Da li ima opasnosti za bebu? Unaprijed se zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema nalazima moguće da se radi o kroničnoj infekciji hepatitisom B. Savjetujem da se javite Vašem liječniku, te infektologu radi daljnje obrade.