kombinirani probir

mdabro

Poštovani doktore

Imam 37,6 god i obavila sam rani kombinirani probir sa 11+5 dana(dat uzorak krvi ) .
Ginekološki uzv sam napravila dan ranije kad je Gestacijska dob bila 11+4 ,nuhalni nabor je iznosio 0,7 mm (0,55 MoM), Tjeme-trtica 46,78mm

Rezlutati kombiniranog probira su: HCG 39,2 IU/L (0,97 Mom)
PAPP-A 1038 mIU/L ( 0,48 Mom)
Na nalazu piše da je biokemijski rizik za T21 (1:114) , Dobni rizik je 1:116.
Svukupni rizik za T21 1:699

Doktor mi je rekao da ukupno gledano ispada da je ukupan rezultat probira niskorizičan ali svejedno me brine( ta biokemijska statistika 1:114, neznam što mi je prenisko ili previsoko, HCG ili PAPP)

Inače pijem Duphaston, još tjedan dana i onda prestajem jer mi je nestao hematom i sve je u redu.. Ovo mi je druga trudnoća, u prvoj sam rodila zdravo dijete sa 35 god.

Ljubazno Vas molim Vaše mišljenje trebam li dalje što raditi, možda doubl test ili nešto drugo? možda sam bez razloga zabrinuta...

Hvala unaprijed na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete dodatno napraviti harmony ili nifty test. Rizik je povišen i imate 37 godina. To je indikacija sama po sebi za daljnju dijagnostiku.

Buncurka

Poštovani doktore

Imam 33,5 god i obavila sam rani kombinirani probir sa 12+0 dana( dat uzorak krvi ) .
Ginekološki uzv sam napravila dan ranije kad je gestacijska dob bila 11+6 ,nuhalni nabor je iznosio 1,6 mm (1,163 MoM), Tjeme-trtica 51,5 mm
Rezlutati kombiniranog probira su: HCG 54,4 IU/L (1.275 Mom)
PAPP-A 1.249 mIU/L ( 0,46 Mom)
Na nalazu piše da je biokemijski rizik za T21 (1:116) , Dobni rizik je 1:364.
Nt rizik 1:1650
Nt + add marker 1: 9153
Nt + bio rizik 1:525
Sveukupni rizik za T21 1:2910 (low risik)

Rizik za 13 i 18 trizomiju 1:20.000 i 1: 16861

Brine me ta biokemijska statistika 1:116, geneticarka kaze da moram na amniocentezu

Imam zdravo dete rodjeno 2016. godine

Ljubazno Vas molim Vaše mišljenje trebam li dalje što raditi

Hvala unaprijed na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, rezultat kombiniranog probira spada u skupinu niskog rizika. Kombinirani probir (ultrazvuk + biokemija) radi se upravo zato da bi se izbjegli lažno pozitivni nalazi kojih bi bilo mnogo više kada bi se gledao samo jedan parametar (biokemija). Smatram da amniocenteza nije neophodna, no Vi odlučite.