hernia

robert

postovani !!!

Vec nekoliko godina imam herniju tj.bruh.Zanima me da li on moze utjecati na plodnost i da li se radi bruha moze postati impotentan.
Takodjer bi volio znati s obzirom da nemam namjere operirati ga da li bruh moze uzrokovati druge probleme na tjelu???

unaprijed hvala!!!

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovani,
Zbog pitanja hernije morali biste se obratiti urologu koji treba procjeniti opseg lezije i procjeniti zahtijeva li ona operativno liječenje. Za procjenu Vaše oplodne sposobnosti, s druge strane preporuča se uz klinički pregled urologa učiniti i analiza spermiograma koja je jedina mjerodavna metoda za ocjenu Vašeg reprodukcijskog potencijala, a obavlja se u većini citoloških i/ili laboratorija za medicinski pomognutu opldonju.