Herpes u trudnoći

sejlana

Poštovani,

Sada sam u 12. tjednu trudnoće (11 + 1). Prije tačno sedam dana (dakle u 11. tjednu odnosno 10 + 1) pojavio mi se herpes na licu, na donjoj usni. Imam 32 godine, a još od srednje škole imam "problem" s herpesima na licu, izbije na usni ili pored usne svakih par mjeseci, nekad i češće. Zanima je da li je i koliko opasan herpes u trudnoći (konkretno u 11.tjednu)... ??? Unaprijed hvala happy

Šejla.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne brinite. Herpetične promjene na usni lokalne su promjene, te ne dolazi do sistemske viremije. Dakle zatijeva samo tretiranje promjena aciklovirom.