histeroskopija + laparoskopija

Tanja

Poštovana,
pripremam se za histeroskopsko-laparoskopski zahvat zbog uterus septusa i priraslica. Zanima me koliko nakon tog zahvata mogu planirati trudnoću te nakon koliko vremena se mogu nastaviti baviti rekreativnim sportom!
Puno hvala!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
S obzirom da se za navedeni minimalno invazivni kirurški zahvat predviđa hospitalizacija u trajanju od 1 do 3 dana, rekreaciju je moguće predvidjeti već desetak do 20-ak dana nakon otpusta iz bolnice. Sve ovisi o Vašim subjektivnim smetnjama zbog malog paraumbilikalnog reza koji ćete imati zbog laparoskopije. Što se tiče planiranja trudnoće bilo bi idealno ukoliko bi se ona planirala tri mjeseca nakon učinjenog zahvata.