proteus mirabilis

Sandra

Poštovana dr.,molila bih da nam objasnite što znači da je u suprugovom ejakulatu-bakteriološki,aerobno dg.Proteus mirabilis.Napominjem da je obavio i sljedeće pretrage-kultura brisa uretre na Chlamydiu trach.,Mycoplasmu hominis i Ureaplasmu urealyticum-negativno.Terapija su mu Klavocin tbl.od 625mg.Što bih ja trebala obaviti od pregleda s obzirom na njegovu dijagnozu?Spremamo se u IVF postupak pa nam je jako bitno da se u potpunosti izlječimo prije postupka.Unaprijed hvala!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovani,
Proteus je štapićasti mikroorganizam koji se često nalazi u izmetu odraslih jedinki, a može biti uzrokom urogenitalnih infekcija, a u dojenčadi je nerijedak uzročnik proljevastih stolica. Poznati soj proteusa 0X19 je razlog trbušnog tifusa pjegavca. Preporučila bih da se i u Vas napravi mikrobakteriološka analiza cervikalnog obriska i urinokultura.