Hitno!!!

Tihana

Poštovana doktorice, već tri godine pijem Diane 35 kao kontrac. sredstvo.Sada mi je doktorica rekla da uzmem 1 mj. pauzu. Danas mi je već 38. dan ciklusa i još nisam dobila menstruaciju!!! Imala sam samo 1 odnos ovaj mjesec i to 31. dana ciklusa, bez zaštite. O čemu se radi? Hvala

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Savjetovala bih učiniti pregled kod nadležnog ginekologa (ultrazvučni svakako) i isključiti postojanje cističnih promjena koje mogu izazvati amenoreju. Iako je zanošenje uz ovaj tip oralnih kontraceptiva izrazito rijetko, u slučaju bilo kakve sumnje treba učiniti i beta hCG (test na trudnoću). Nakon procjene stanja na jajnicima i ocjene debljine endometrija Vaš će Vas liječnik informirati o uzroku izostanka menstruacije.