hocu bebe

vesna

Postovana doktorice!

Ja i suprug smo u braku dvije godine i do sada nisam ostajala trudna. Neredovne menstruacije imam vec dosta dugo i ni sama ne znam koliko doktora sam promijenila i sta sve od terapije nisam uzimala. Zadnje sam koristila dianu 35 sest mjeseci, koju mi je doktor prepisao nakon kontrole hormona. Medjutim odmah nakon prestanka uzimanja lijeka menstruacije su opet neredovne. Na zadnjem pregledu prije terapije ustanovljeni su i policisticni jajnici koji su uzrok krvarenja u sredini ciklusa.Suprugovi nalazi su u redu i stvarno Vas molimo da nam odgovorite na nase pitanje sta dalje jer vise ne znamo na koju bi stranu krenuli!!!!!!!!

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo Vesna,
Odgovor je jednostavan; u ustanovu koja se bavi liječenjem bračne neplodnosti. Ovdje navodim neke ustanove:
Klinika za ginekologiju i porodništvo OB Sveti Duh, Sveti Duh 64
Klinika za ženske bolesti i porode, Petrova 13
Klinika Vuk Vrhovec ili Merkur.
Na ovim mjestima ćete dobiti detaljne podatke o daljnjem slijedu dijagnostičkih postupaka koje trebate učiniti. Po mojem mišljenju treba ustanoviti prohodnost jajovoda kako bi se ordinirala primjerena hormonska stimulacija ovualcije za intrauterinu inseminaciju ukoliko se potvrdi uredan nalaz spermiograma u supruga. Prethodno će vjerojatno trebati učiniti detaljan ultrazvučni pregled, hormonsku analizu , cervikalne obriske i dr.