prsnuće ciste?!?

Gordana

Postovana doktorice,

moj je problem vezan za krvarenje koje mi se javilo desetak dana nakon zavrsetka zadnje menstruacije. Citala sam stare mail-ove vezane za tu problematiku i sasvim mi je jasno da je ginekoloski pregled najbolje rjesenj za mene.
Medjutim u jednom od vasih odgovora spomenuli ste mogucnost prsnuća neke funkcionalne ciste. Meni je prije nekoliko godina dijagnosticiran cisticni jajnik pa sam se sada ja preplasila da se mozda kod mene nije tako nesto desilo. Mozete mi reci nesto vise o tome? Inace trenutno sam zbog problema s okom na terapiji sa Diamox (acetazolamid) tabletama. Citala sam na Internetu da taj ljek ponekad uzrokuje krvarenje kao nus pojavu?!?!?
Inace imam jedno djete i zanji papa test u februaru ove godine bio je uredan.
Hvala!

Doc dr. sc. S. Kupešić

poštovana,
Ukoliko je došlo do krvarenja u periovulacijskoj fazi ciklusa i ukoliko je krvarenje trajalo samo jedan dan, može se raditi o ovulacijskom krvarenju. Ipak bilo bi uputno učiniti ginekološki pregled i ultrazvuk na temelju kojih će se otkriti uzrok Vašeg poremećaja. Ovako možemo samo spekulirati i pogriješiti u procjeni.