hocu bebu

ANA

Imam 26 god, u 19-oj godini imala sam bolest "HODGKING" pa sam zbog
toga imala hemioterapiju i radioterapiju. Zbog toga danas imam problema da zatrudnim. Koristila sam Clomid mesec dana i uradila ultrazvuk 13-og dana i videli su da imam mali broj folikula. Nerazumem gde je problem i dali je moguce uraditi nesto sa nekim tretmanom i
kojim.
Inace radila sam i analize krvi 5-og dana ciklusa i FSH je bio 80,3.
Znam da je mnogo visok ali vas molim da mi malo objasnite i kakve su moje sanse da zatrudnim. Dali je pitanje vreme ili nesto drugo.
Inace trenutno koristim drugi tretman od tri meseca i to PROVAMS
tablete (estrogen) i vaginalete od progesterona -12 dana.
Na kraju tretmana ce mi reci dali ima promene sto se tice folikula kao
i FSH.
Molim vas da mi odgovorite sta mislite o mom slucaju i dali imate
neki predlog.
Veliki pozdrav.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Uvidom u Vaše hormonske nalaze dovojim da je na stimulaciju Clomidom došlo do adekvatnog porasta višestrukih folikula. Naime, hormonski status koji ste priložili govori u prilog hipergonadotropnog hipogonadizma koji je posljedica primjene kemoterapije. Treba pratiti da li je to nepovratna promjena ili je samo tranzitorna, jer u slučaju da će hormonski status ostati nepromijenjen, Vaši nalazi govore u prilog nastupa prijevremene menopauze koja svakako zahtijeva primjenu hormonskog nadomjesnog liječenja koje Vam je pravilno ordinirano.