Uvin zrnca

Sandra

Poštovana,

jedno možda malo glupavo pitanje ali ...
Zanima me da li su Uvin zrnca štetna za uzimanje tijekom trudnoće? Naime Uvin čaj mi je neopisivo neukusan a zrnca su sasvim podnošljiva happy
Kako sam prije imala dosta problema s bakterijama u mokraći pila bi zrnca zbog prevencije.

S poštovanjem,
Sandra

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
U slučaju uroinfekta ukoliko ne tolerirate uvin čaj možete pokušati sa hidracijom bilo koje vrste (naime, savjetuje se popiti 2 i više l tekućine bilo koje vrste) u svrhu ispiranja urinarnog trakta.
Nemam osobnog iskustva s Uvin zrncima, te Vam u tom pogledu ne mogu dati valjani savjet. Možda da ga potražite u apoteci gdje ste nabavili aparat, u privitku preparata moralo bi pisati da li je kontraindicirana njegova primjena u trudnoći...