Hormoni

Verica123

Poštovani dr
Treba da vadim hormone kako mi dr rekao isključivo 2 dan ciklusa..sta da radim ako me taj dan zakači vikend..zašto neko kaze od 3 do 5 dana..a neko isključivo 2 dan..hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, hormoni se određuju između 2. i 5. dana ciklusa.

blue_sky

Pozdrav,
da li je kod planiranja trudnoće dovoljno uzimati prenatal tablete (folna kis, jod i još neki vitamini) ili se može još nešto dodatno uzimati što može ubrzati začeće? Da li preporučujete neke vitamine ili čajeve?
Hormonski status je u redu.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prenatal je dovoljan. Najvažnije je tempirati odnose u vrijeme oko ovulacije.